Najčastejšie otázky o Floorball Sklige

AKO PRIHLÁSIM SVOJU ŠKOLU DO TURNAJA FLOORBALL SKLIGA?
Jediný spôsob je prihlásiť svoju školu do Turnaja floorball SKLIGA je zaregistrovať sa cez odkaz na stránke floorball SK LIGA do aplikácie RUFUS, kde je potrebné si vytvoriť konto a následne tím. Ak už máte konto aj tím založený, stačí iba pripojiť tím k turnaju. Na prípadné otázky vám radi odpovieme na info@skliga.sk, ale na tel. čísle 0903 416 472.
Kde sa bude hrať 1. Kolo turnaja kvalifikačnej skupiny?
Za turnaje v kvalifikačnýh skupinách sú zodpovedné samotné školy. Najbežnejší spôsob, ktorý sa ujal v minulom ročníku je, že sa školy navzájom spoja a dohodnú kto turnaj usporiada. Zvyčajne tak robia školy s najsilnejšou florbalovou tradíciou a skúsenosťami, ale samozrejme je to vec dohody. Krajské turnaje sú organizované v spolupráci s Nadáciou TV JoJ.
Ako sa zapisujú výsledky do aplikácie RUFUS?

Zapisovanie výsledkov je kľúčovým faktorom fungovania ligy.  

 

Aby bolo možné zapísať výsledok zápasu, učitelia musia najprv vytvoriť súpisky svojich tímov a následne nominovať hráčov na zápasy. V súpiske môže byť ľubovolný počet hráčov, podľa situácie v klube/krúžku. Nominácie by mali odzrkadľovať reálnu účasť na zápasoch.

Výsledky je možné zapisovať online, pomocou mobilnej aplikácie, ktorá sa skvele osvedčila aj počas minuloročného finále a krajských turnajov. Stačí si ju stiahnúť do vášho mobilu a je to. Aplikácia, okrem zapisovania výsledkov, umožňuje sledovať dochádzku na zápasy, či tréningy, upravovať súpisky a sledovať notifikácie o udalostiach vo vašom tíme, alebo turnaji.

Druhá možnosť je zapísanie výsledku po odohraní zápasu vo webovej aplikácii na internete.

V oboch prípadoch nestačí a nie je možné zapísať iba výsledok. Je potrebné zapísať góly a asistencie jednotlivých hráčov.

Po uložení individuálnych štatistík sa automaticky vypočíta a uloží výsledok zápasu a aktualizujú sa tabuľky tímov aj jednotlivcov. V prípade chyby, je možné tento výsledok kedykoľvek opraviť. Výsledky sa automaticky prenesú na stránku https://www.skliga.sk/sk/, kde si ich môžu prezrieť a prekontrolovať hráči, rodičia, či kamaráti.

Účasť v projekte floorball SK LIGA je dobrovoľná a škola neplatí žiadne štartovné organizátorovi celonárodnej súťaže, školy si prípadné cestovné náklady hradia z vlastných zdrojov.
Ako je to s cestovným na zápasy základných kôl?

Účasť v projekte floorball SK LIGA je dobrovoľná a škola neplatí žiadne štartovné organizátorovi celonárodnej súťaže. V prípade, že sa zriaďovateľ školy (mestský, resp. obecný úrad) na základe každoročnej výzvy Nadácie TV JOJ rozhodne podporiť florbalové krúžky chlapcov a dievčat vo svojom meste, či obci, každá súťažiacia škola získava dotáciu 200,-EUR na činnosť florbalového krúžku chlapcov a dievčat. V prípade, že sa zriaďovateľ školy (mestský, resp. obecný úrad) rozhodne nepodporiť svoje školy dotáciou 200.-EUR, školy si prípadné cestovné náklady hradia z vlastných zdrojov.

Kto resp. z akých zdrojov sa hradia rozhodcovia.

Účasť v projekte floorball SK LIGA je dobrovoľná a škola neplatí žiadne štartovné organizátorovi celonárodnej súťaže. Keďže sa táto súťaž na úrovni škôl (kvalifikačnej skupiny) hrá turnajovým spôsobom, zápasy si v duchu fair play vzájomne pískajú učitelia školy, ktorá práve nehrá zápas. Učiteľom tým nevzniká žiaden finančný nárok na odmenu rozhodcu. Rozhodcovia na krajských turnajoch a na celonárodnom finále sú držiteľmi oficiálnej licencie rozhodcu a sú odmeňovaní z rozpočtu, vytvoreného Nadáciou TV JOJ na organizáciu krajského turnaja, či celonárodnéího finále.